راهنمای انتخاب میز تلویزیون

یکی از وسایلی که در دکوراسیون داخلی منازل مهم و مورد نیاز است میزتلویزیون است. هر تلویزیونی نیازمند میز مختص به خود است. نوع میز تلویزیون بسته به اندازه، نوع و رنگ تلویزیون تغییر می کند. همچنین میز تلویزیون را باتوجه به دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کنیم به صورتی که از لحاظ رنگ، نوع و اندازه با سایر لوازم منزل شما هماهنگ باشد و هارمونی خوبی ایجاد کند.

با پیشرفت تکنولوژی و به بازار آمدن تلویزیون های شیک و سبک میز تلویزیون ها هم مدرن و به روز شده اند. یکی از وسایلی که میز تلویزیون خود را باید هماهنگ با آن انتخاب کنیم مبلمان است ، چون مبلمان را غالبا متناسب با رنگ فضا انتخاب می کنیم بعد آن به انتخاب میز عسلی و میز جلو مبلی می پردازیم ، میزتلویزیون هم در کانون توجه خانه می باشد برای تناسب بیشتر با مبلمان وسایل منزل خود میز تلویزیون خود را انتخاب کنید، در این مقاله قصد داریم به نکات مهم و کلیدی در هنکام خرید میزتلویزیون بپردازیم.

۱- اندازه میز تلویزیون

یکی از موارد مهمی که در انتخاب میز تلویزیون باید به آن توجه کنید اندازه تلویزیون است باید سایز میز تلویزیون شما متناسب با سایز تلویزیون شما باشد به عنوان مثال برای سایز تلویزیون سایز ۳۰ تا ۴۰ اینچ با سایز ۵۰ تا ۶۰ اینچ متفاوت است پس باید اطمینان حاصل کنید تا عرض میز تلویزیون شما بیشتر از عرض تلویزیون شما باشد ، نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که ارتفاع میز تلویزیون باید طوری باشد که تلویزیون هم سطح با مبلمان باشد تا دید خوبی داشته باشد.
مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که پایه میز تلویزیون شما بتواند وزن تلویزیون را تحمل کند.

۲- اندازه اتاق نشیمن

مقدار فضای که برای میزتلویزیون خود اختصاص می دهید بستگی به اندازه اتاق نشیمن شما دارد. به صورتی که اگر شما از فضای کمتری دارید از میز تلویزیون کوچک تر و در صورتی که فضای بزرگتری در اختیار دارید از میز تلویزیون بزرگ تر انتخاب کنید.

۳- فضایی میز تلویزیون

نکته دیگری که باید به آن توجه نمود این است که انتظار شما از میز تلویزیون چیست؟ اگر شما میخواهید از میز تلویزیون برای قرار دادن سینمای خانگی استفاده کنید پس میز تلویزیونی را انتخاب کنید تا قفسه های برای این منظور داشته باشد، اگر هم میز تلویزیونی را میخواهید که محل قرا دادن گلدان، عکس و وسایل تزئینی باشد میزی متناسب با این کار را انتخاب کنید.

۴- جنس میز تلویزیون

مورد دیگری که در انتخاب میز تلویزیون باید به آن دقت نمود جنس میز تلویزیون است. با پیشرفت تکنولوژی میز تلویزیون های متنوعی با بازار آمده و شما گزینه های زیاد برای انتخاب دارید، از میز تلویزیون کلاسیک و قدیمی گرفته تا میز تلویزیون های مدرن و شیک می تواند فضای شگفت انگیزی در منازل شما ایجاد کند، بسته به دکوراسیون اتاق نشیمن خود می توانید میز تلویزیون خود را انتخاب کنید، میز تلویزیون های موجود در بازار عموما ام دی اف، شیشه ای، فلزی است. میز تلویزیون های شیشه ای ظاهری شفاف دارند این نوع میزها معمولا دارای قطعات فلزی نگه دارنده است نوع چوبی آن همواره پرطرفدار بوده و دارای استحکام بالاتری نسبت به نوع های دیگر دارد در این نوع میز در انتخاب رنگ دقت شود چون باید رنگی انتخاب شود که متناسب با سایر وسایل منزل مانند مبلمان باشد.

نتیجه گیری:

  1. در هنگام خرید میز تلویزیون به جنس پایه حتما توجه کنید چون کل وزن وسایلی که روی میز تلویزیون قرار می دهید روی پایه می باشد پس بایه از استحکام بالای برخوردار باشد.
  2. حتما قبل از خرید این نکته را در نظر داشته باشید که قرار است روی میز تلویزیون چه وسایلی را قرار دهید تا میز تلویزیونی متناسب را انتخاب کنید.
  3. با توجه به فضای خود میز تلویزیون مناسب را انتخاب کنید یعنی اگر فضای کمتری در اختیار دارید میز تلویزیونی را انتخاب کنید که ابعادی متناسب با فضای شما داشته باشد.
  4. به جنس میز تلویزیون هم توجه داشته باشید، میز تلویزیون های موجود در بازار غالبا شیشه ، فلز و چوبی می باشد. نئوپان و ام دی اف جایگزین مناسبی برای نوع چوبی می باشد چون وزن و قیمت پایین ترین دارد.
    با در نظر گرفتن نکته های که در این مقاله گفته شد میز تلویزیونی را انتخاب کنید که بهترین انتخاب شما و متناسب با نیاز شما باشد.

اخبار مرتبط