چطور میز کنسول مناسب را انتخاب کنیم؟

میز کنسول امروزه تبدیل به یکی از وسایل پرکاربرد در دکوراسیون منازل ایرانیان شده است و تاثیر زیادی در زیبای خانه دارد، به دلیل بروز شدن دکوراسیون، اهمیت فضا و محدودیت در استفاده از آن، کنسول ها جای بوفه،کمد را گرفته اند. میز کنسول و آینه اغلب بایکدگر استفاده می شوند، می توان بدون آینه هم از آن استفاده کرد.در ادامه با ما همراه باشید تا میز کنسول مناسب را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید.

انواع میزکنسول

کنسول ها در انواع مختلف چوبی، فلزی و شیشه ای ساخته می شوند.نوع چوبی به دلیل قابلیت انعطاف درساخت و زیبایی و با قاب آینه های منبت کاری شده تاثیر زیادی در زیبای دکوراسیون منزل دارد. در صورت انتخاب میز و آینه چوبی در انتخاب رنگ حساسیت زیادی داشته باشید  چرا که رنگ تاثیر زیادی در زیباتر دیده شدن را دارد.کنسول بسته به نوع استفاده در شکل و اندازه های مختلف ساخته می شوند مانند: مستطیلی ،دایره ای و انواع شکل ها ساخته می شود. مدل های ساخت آنها بصورت تمام کشو ، بصورت طبقاتی یا ترکیبی از کشو و طبقات ساخته می شود. از کشوها برای قرار دادن وسایل و از طبقات برای قرار دادن گلدان، کتاب، بشقاب و سایر وسایل استفاده کرد.

دکوراسیون میزکنسول در خانه

کنسول این روزها در خانه های ایرانیان جا باز کرده است. دکوراسیون کنسول و وسایل در آن و توجه به یکسری از نکات برای استفاده بهتر از آن اهمیت دارد. در ادامه به بررسی این نکات پرداخته می شود:

۱- دکوراسیون کنسول در ورودی خانه

قرار دادن کنسول در ورودی خانه تاثیر مثبتی در افراد و مهمان هایی که وارد خانه می شوند، می گذارد. ترکیب مناسب برای کنسول در این بخش از خانه استفاده از آینه، لامپ جهت روشنایی و عکس های خانوادگی یک خوش آمد گویی خوب به مهمان می باشد. از یک کمد و رخت آویز برای قرار دادن لباس ها و وسایل همراه مهمانان و یک ظرف جهت قرار دادن کلیدها و گوشی موبایل استفاده شود.

با توجه به این که معمولا در ورودی محدودیت جا وجود دارد. سعی شود از یک یا دو چهار پایه جهت استفاده افراد در هنگام پوشین کفش ها استفاده شود.

۲- دکوراسیون کنسول به عنوان میزکار خانگی

در این بخش جهت استفاده حداقلی از فضا یک مکان مناسب برای خود انتخاب کنید تا برای کار کردن شما مناسب باشد. با توجه به فضا موجود کنسولی را انتخاب کنید که بتواند فضای لازم برای قرار دادن وسایل شما مانند چراغ مطالعه، کتاب و لپ تاپ داشته باشد. همچنین از یک صندلی کم جا و راحت برای کار کردن استفاده کنید. در هنگام استفاده از کنسول سعی کنید تا در چینش و استفاده از وسایل نظم را رعایت کنید تا بتواید استفاده خوبی از آن داشته باشید.

۳- دکوراسیون کنسول به عنوان میز تلویزیون و مدیا

کنسول فضا و جای کمتری نسبت به میز تلویزیون های معمولی می گیرد. سعی کنید میز کنسولی را تهیه کنید که قدرت و استحکام لازم برای نگه داری تلویزیون و وسایل های شما را داشته باشد. وسایل را با دقت و نظم در طبقات و کشوهای کنسول قرار دهید تا زیبایی خوبی به دکوراسیون شما بدهد مانند استفاد از تابلو های کوچک، گلدان و … که مناسب طرح و فضای منزل شما باشد.

۴- دکوراسیون کنسول به عنوان میزآرایش و وسایل در اتاق خواب

یک آینه در بالای کنسول قرار بدهید و از یک چهارپایه و یا صندلی برای نشستن استفاده کنید.سعی شود کنسول در بخشی قرار داده شود که روشنایی خوبی داشته و از یک لامپ جهت روشنایی استفاده شود. با توجه به این که کشو به تعداد مناسب برای چیدن وسایل و جواهرات ممکن است وجود نداشته باشد می توان از یک جعبه و هر وسیله دیگر برای مرتب کردن وسایل در داخل آن استفاده شود.

نتیجه گیری:

میز کنسول  و آینه که معمولا با آن استفاه می شود از جمله وسایلی میباشد  که دائما استفاه می شود و چون معمولا  بیشتر در درب ورودی منازل استفاده می شود تاثیر زیادی ر زیبا نشان دادن منزل را دارد پس برای انتخاب میز کنسول با توجه به محل قرارگیری، فضای که دارید ابعاد و نوع مناسب  را انتخاب نماید و در صورتی که از میز کنسول چوبی استفاده می کنید حتما به کیفبت آن توجه داشته باشید و رنگ مناسب را انتخاب نمایید.

اخبار مرتبط

دیدگاه ها (1)

مدیر سایت

مقاله خوبی بود